Basia Kosmowska – spotkanie dla młodych czytelników

Na spotkanie z popularną autorką książek dla dzieci i młodzieży zapraszamy do biblioteki otwartej po remoncie.

Basia Kosmowska − pisarka, bytowianka, wielbicielka psów i kotów.

Basia Kosmowska jest laureatką prestiżowych ogólnopolskich nagród literackich, autorką rozchwytywanego cyklu o Bubie, związaną z Wydawnictwami WAB, „Literatura”, „Nasza Księgarnia”, „Media Rodzina”, zdobywczynią Statuetki „Guliwera”, autorką powieści lekturowych („Dziewczynka z parku, „Pozłacana rybka”).

Fragmenty większości jej książek znalazły się w szkolnych podręcznikach, a tłumaczenia ukraińskie „Buby” i „Pozłacanej rybki” weszły do kanonu lektur na Ukrainie. Do młodzieży skierowane są m.in tytuły: „Samotni.pl”, „Niechciana”, „Obronić królową”, „Panna Foch” oraz powieść napisana wespół w zespół z Grzegorzem Kasdepke „Wielki wybuch, czyli K kontra K”.

Powieść „Sezon na zielone kasztany”, podobnie jak „Buba” i „Obronić królową”, stała się laureatką ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Fundacji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.„Kolorowy szalik” otrzymał I nagrodę w I edycji konkursu „Książka przyjazna dziecku, a „Tru” ‒ opowieść dla dzieci zdobyła I nagrodę w konkursie EMPIKU „Przecinek i kropka”. Powieść „Niezłe ziółko” jest laureatką II edycji konkursu „Książka przyjazna dziecku” oraz zdobyła prestiżową, I nagrodę „Żółtej ciżemki” przyznawaną przez Bibliotekę Główną w Krakowie.

Autorka pisze także dla dorosłego czytelnika („Teren prywatny”, „Niebieski autobus”, „Hermańce”, „Ukrainka” czy „Gorzko”).

Dorosłych czytelników zapraszamy tego dnia na spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim.