Anna Cieplak – Pierwsze czytanie s02e02

Kolejny odcinek Pierwszego czytania to spotkanie z Anną Cieplak – pisarką, która szturmem weszła na polską scenę literacką.

Napisali, wciągnęli w historie i… zostawili na kacu książkowym. Pisarze. A Ty teraz czekasz z utęsknieniem na ich kolejne dzieła. Wypatrujesz nowej książki. Choćby rozdziału, strony. Choćby zdania. Spokojnie, nie musisz włamywać się do ich komputerów. Wystarczy, że przyjdziesz do Biblioteki Gdynia na Pierwsze czytanie.

Pierwsze czytanie to cykl epizodów literackich, w trakcie których pisarze czytają fragmenty nowych, niepublikowanych wcześniej tekstów. Wydarzenie dedykowane jest wielbicielom dobrej literatury, tym, którzy stoją w kolejce po autografy i nie mogą doczekać się kolejnej książki ulubionego autora. Do filii Biblioteki Gdynia zapraszani są przedstawiciele nowej prozy polskiej.

W ramach Pierwszego Czytania gościliśmy: Jakuba Małeckiego, Joannę Bator, Jakuba Żulczyka oraz Dorotę Masłowską.

Do przeczytania (dotąd) nieprzeczytanego zachęcać pisarzy będzie Olga Kowalska, gdynianka, autorka popularnego bloga i vloga literackiego WielkiBuk.com. Prowadząca spotkania blogerka będzie też rzucała twórcom wyzwania…

Epizody literackie odbywają się w różnych filiach biblioteki. Na spotkanie z Anną Cieplak zapraszamy do Biblioteki Oksywie (ul. Podchorążych 10A) 21 maja o godz. 18.00

SEZON 2, EPIZOD 2

Epizod literacki z Anną Cieplak –  pisarką, koordynatorką projektów kulturalnych, aktywistką miejską.

Anna Cieplak (ur. w 1988 w Dąbrowie Górniczej) – Nowy, zaskakujący głos w polskiej literaturze. Za powieść Ma być czysto otrzymała Nagrodę im. Witolda Gombrowicza dla najlepszego debiutu i Nagrodę im. Josepha Conrada oraz nominację do Nagrody Literackiej Gdynia. Jej druga książka, Lata powyżej zera, została nominowana do Paszportów „Polityki” oraz otrzymała tytuł Książki Roku Radiowego Domu Kultury Trójki. W 2015 roku Anna Cieplak wspólnie z Lidią Ostałowską napisała książkę dla dzieci i młodzieży pt. Zaufanie.

Prowadzenie spotkania: Olga Kowalska z WielkiBuk.com

Patronat medialny: