Akademia Małego Filozofa

To wydarzenie zakończyło się już: 16 Czerwiec 2018

Księgarnia Vademecum i Biblioteka Gdynia zapraszają na edukacyjne zajęcia dla Maluchów.

Akademia Małego Filozofa to cykl zajęć warsztatowych, których głównym celem jest rozbudzanie twórczego myślenia oraz kształtowanie intelektualnej samodzielności dzieci poprzez naukę i zabawę. Zaplanowałyśmy 15 warsztatów dla dwóch grup wiekowych, które planujemy zrealizować od marca do grudnia 2018 roku.

Zaproponowane przez nas tematy warsztatów niosą wartości uniwersalne i wpisują się w nowe trendy w kształceniu, w których coraz większy nacisk kładzie się na przełamywanie rutyny i przyciąganie uwagi dzieci poprzez dyskusję i wsłuchiwanie się w ich potrzeby.

Postawiłyśmy sobie za cel pokazanie dzieciakom, ile uciechy można znaleźć w nauce samodzielnego myślenia, tolerancji i szacunku wobec poglądów drugiego człowieka. Mamy nadzieję odkryć przed nimi i ich rodzicami ścieżkę rozwoju osobistego, która mogłaby się stać ciekawym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Chcemy również pokazać rodzicom, że filozofia i rozmowa to ważny punkt w wychowaniu dziecka i nie musi być przekazywana w formie skostniałej i nudnej.

Więcej o warsztatach na stronie: Akademia Małego Filozofa

• W Bibliotece Śródmieście spotykamy się w maju i czerwcu:
    – 12 maja 2018: „Komunikacja i dialog”
    – 16 czerwca 2018: „Akceptacja i odrzucenie”

Prosimy o wcześniejsze zapisy: ksiegarnia@vademecumgdynia.org lub tel. 58 661 15 41.

Realizacja: Fundacja Vademecum i Stowarzyszenie „Pod wspólnym niebem”
Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Gdyni.