Młodzieżowy Klub Książki/Dyskusyjny Klub Młodego Pisarza

Grudniowe spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki oraz Dyskusyjnego Klubu Młodego Pisarza odbyło się już w nowym miejscu – w Bibliotece z Pasją. Podczas Klubu Książki omówiliśmy komiks „Śmierć” Neila Gaimana, a wnioski oraz trafne skojarzenia zapisaliśmy na tablicy, udowadniając przy tym, jak bardzo twórczość tego pisarza czerpie z ogólnie pojętej (pop)kultury. Zajęcia pisarskie poświęciliśmy zaś na czytanie oraz omówienie twórczości klubowiczów – niezwykłych, różnorodnych opowiadań, w tym nawet jednej mangi.

Bardzo dziękujemy za kolejne wspaniałe spotkanie. Trzymamy kciuki, aby każdy z przeczytanych fragmentów doczekał się kontynuacji oraz publikacji.

Młodzież od 13 roku życia zapraszamy też na kolejne spotkania, które odbędą się:

– 16.12.2017 – omówimy „Artemisa Fowla”,
– 20.01.2018 – omówimy „Opowieści o niewidzialnym” E.-E. Schmitta,
– 17.02.2018 – omówimy książkę oraz serial „13 powodów”. Będzie to spotkanie otwarte (do wszystkich chętnych) połączone z rozmową z psychologiem Wojciechem Klupsiem,
– 17.03.2018 – omówimy „Krasnoludy żlebowe” D. Parkinsona”.

Do zobaczenia!